Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Obrazek


Ayia NapaObrazek


Ayia Napa, ležící v řecké části ostrova, patří mezi nejvyhledávanější letoviska na Kypru pro nejkrásnější pláž ostrova Nissi Beach, nádherné jeskyně a skalní útvary na východ od letoviska, množství restaurací, taveren s výbornou místní kuchyní, diskoték a obchůdků se suvenýry. Má malebné starobylé centrum, jemuž dominuje stejnojmenný klášter Ayia Napa. Na okraji letoviska je nádherný vodní park se spoustou atrakcí.


LarnakaObrazek


Rušné přístavní město. V zátoce Larnaka je vybudována pobřežní promenáda s palmami a spousta hotelů i restaurací. Zbytky starého města naleznete asi 1 km od centra města. Nápisy přibližují historii města a popisují archeologické nálezy a jejich hodnotu. Larnaka Salt Lake nebo-li Larnacké slané jezero se nachází mezi městem Larnaka a mezinárodním letištěm, v zimě je domovem tisícům plameňáků a ostatním druhům ptáků, v létě však vysychá a zůstává v něm jen tenká vrstva soli.


ProtarasObrazek


Pyšní se nejkrásnější pláží ostrova Fig Tree Bay. Je rozloženo na úzkém pruhu mořské roviny, pro kterou jsou charakteristické tisíce větrných mlýnů, ovocné zahrady a množství rybníků. Pobřeží tvoří malé ostrůvky a izolované útesy, mořské jeskyně a romantické písečné pláže. Je zde vše, co k přímořskému letovisku patří. Délka transferu z letiště cca 60 minut.


LimassolObrazek


ObrazekKonají se zde různé slavnosti a festivaly vína a karnevaly. Pláž: písčitá, písčito-oblázková. Po celém městě i jeho okolí je rozeseto mnoho historických a archeologických památek a zajímavostí (starověké naleziště Kourion či Amathous, amfiteátr v Episkopi, Hrad Kolossi), muzea (lidového umění, byzantského umění), veřejné parky, zoologická zahrada aj.


Paphos


Přátelské starobylé městečko se stylovými tavernami, kavárnami, restauracemi a obchody. Dle pověsti právě nedaleko Paphosu vystoupila bohyně lásky a krásy Afrodita z pěnivých mořských vln, toto mystické místo se nazývá Petra tou Romiou (Řekova skála). Celé město je právem díky svým četným historickým památkám na seznamu světového dědictví organizace UNESCO. Pláže - přímo zde v Paphosu jsou pláže písečné i kamenité.